Lmsenvicek

Navigace

ZKUSTE TO VE TMĚ!

Jedinečná akce v rámci Solidárního projektu spolku Envik, na které si na vlastní kůži na různých úkolech vyzkoušíte, jaké to je být chvíli bez pomoci zraku. 

Zajímá Vás, jak asi vnímají svět okolo sebe nevidomí? Co vlastně "vidí", jak se pohybují ve venkovním prostředí, jaké pomůcky jim pomáhají a jak jim můžete pomoci Vy?

ZKUSTE TO VE TMĚ.

Máme pro Vás připraveno spoustu zajímavých úkolů a informací.

Akce je určena pro celou rodinu. Pro děti je vše připraveno formou soutěží a her. Pitný režim (pivo, Kofola, voda) zajištěn. Možnost opéci si vlastní špekáčky či cokoli jiného.

Z hygienických důvodů si prosím doneste vlastní šátek nebo škrabošku na oči.

Kdy: 30. 8. 2020 od 15 hodin

Kde: u koní v Podolí u Brna v areálu Na kopci (GPS: 49.1964822N, 16.7247439E)
Autem na parkoviště u Zukalova mlýna v Podolí, odkud Vás již navedou směrovky na místo konání. 
Pěšky ze zastávky Mariánské údolí (autobus č. 55), hezká procházka lesem do Podolí k Zukalovu mlýnu, odkud Vás již povedou směrovky. 
Pěšky ze zastávky Podolí Líšeňská (autobus č. 151) k Zukalovu mlýnu, kde jsou již umístěny ukazatele na místo akce.

 

Máme postavenu první jurtu. Fotky zde


Ve čtvrtek 16.7.2020 proběhl první z Dnů otevřených dveří současně s besedou organizovanou spolkem ENVIK - na téma Ze života nevidomých. Přednášel Pepa Konečný, který se jako člověk z řad zrakově postižených věnuje tematu - Odstraňování překážek ze života nevidomých. Navíc si děti i dospělí vyzkoušeli spoustu pomůcek pro praktický život ve světě nevidomých.


Pátek 26.6.2020 proběhlo setkání s několika rodiči a dětmi, kteří využili příležitosti zažít táborák v dešti.
:-) a bylo to fajn, oheň na vodě se vydařil.


Dne 11.6.2020 ENVIK z.s. obdržel rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje o žádosti ve věci zápisu Mateřské školy, jejíž činnost bude vykonávat právnická osoba s názvem Lesní mateřská škola Envíček do rejstříku škol a školských zařízení vyhovět. S účinností od 1. 9. 2020

Dne 4.7.2020 jsme obdrželi rozhodnutí MŠMT ze dne 23.6.2020 o zápisu Lesní mateřské školy Envíček do rejsříku školských právnických osob, a to s účinností od 1.9.2020


Informace k postupu prací - budování zázemí LMŠ Envíček

S původními plány a termíny zamávala příroda. Několikrát jsme měnili termíny montáží jurty.
Místo, kde budeme stavět jurtu bylo do dnešního dne - pondělí 6.7.2020 plné jelete nachového, který čekal na sklizeň.
Posunem prací v kalendáři se změnila situace i u všech montážních skupin a dodavatele jurty. Proto jsme museli přeskládali postup prací a realizací a i akcí na pozemku.

Máme připravenu kompletní podlahu