Setkávání s dětmi

Od 20.10. 2020 se s dětmi setkáváme v 8:00 hod  "U křížku". Odcházíme v 8:15. Na výpravy vyrážíme v 9:00 hod z jurty. Nezapomeňte, že každé pondělky se scházíme v jurtě, abyste mohli s dětmi společně uložit oblečení a výbavu na celý týden. :)

Zima klepe na dveře - my se však bát nemusíme

Naše krásná jurta je od 9.10. 2020 zateplená. Kamínka jí vyhřívají a dřevník je po okraj naplněn polínky. 

Cesta

Od soboty máme novou cestu ke škole. Chtěli bychom Vás požádat, aby jste ji do 11.10. 2020 nepoužívali než se tvz. vydýchá, vyschne a zpevní. Parkujte prosím dole u křížku. Díky současnému deštivému počastí to bude bohužel trvá trochu déle. Prosíme o respektování tohoto opatření, v opačném případě by došlo k jejímu zničení.

Děkujeme. 

Svačiny

Od 1. 10. 2020 budeme z jídelny odebírat pouze obědy. Ranní a odpolední svačiny budou dětem chystat rodiče. Cena bude účtována pouze za oběd. Reagujeme na přání rodičů, aby mohli dětem připravit stravu podle individuálních potřeb.

Kroužky v rámci běžného provozu LMŠ:

Ekologický kroužek - během každodenních činností a aktivit vedeme děti ke kladnému vztahu k přírodě, která nás obklopuje. Seznamujeme se s ekologii a environmentální výchovou na základě letitých zkušeností a spolupráce s dalšími LMŠ i MŠ. 

Cvičení jógy - do výuky pravidelně zařazujeme zdravotní cviky a jógová cvičení. Dbáme na harmonický rozvoj psychomotorického vývoje. Naše zkušenosti vychází z předchozí praxe ve sportovní mateřské škole a kurzu Pohádkové jógy pro děti. Pravidelně konzultujeme pohybové trendy s dalšími pedagogy. 

Angličtina pro nejmenší - nenásilnou a hravou formou začleňujeme do vzdělávacího plánu základní slovíčka angličtiny. Rozvíjíme pasivní i aktivní slovní zásobu a vytváříme kladný vztah k cizímu jazyku. 

Logopedická prevence - provádíme primární logopedickou prevenci s cílem v maximální možné míře rozvíjet ob­sahovou stránku řeči a spontánní řečový projev dítěte, aby si rozumělo a spolupracovalo s dět­mi i dospělými. Podporujeme zvyšo­vání řečové aktivity  a samostatnosti při vyjadřování vlastních myšlenek a přizpůsobo­vání se pokynům a instrukcím od jiných osob. 

Placené kroužky nad rámec běžného provozu LMŠ:

Koně - péče o koně, čištění, sedlání, 20 minut ježdění. Termíny stanovíme dle Vašeho zájmu. Cena 200 Kč/hod. Kroužek by byl zatím za přítomnosti rodičů. Starší děti potom mohou chodit již na normální kurzy jezdecké školy Arpitha; více na www.arpitha.cz  

Angličtina - 2 x týdně 30 minut řízené výuky angličtiny, termíny stanovíme dle Vašeho zájmu. Cena je 1 700 Kč do konce ledna. Materiály, pracovní listy a pomůcky budeme pro děti chystat.

Kroužky v rámci běžného provozu budou nenásilnou formou zahrnuty do programu. V případě zájmu o placené kroužky, nás prosím kontaktujte.

Oplocení areálu LMŠ Envíček

Dokončili jsme oplocení hřiště a jurt, abychom zajistili maximální bezpečnost při pohybu v areálu. 

Změna provozní doby 

pondělí až čtvrtek 8:00 – 16:30

v pátek 8:00-16:00

Přihláška ke stravování

Vážení rodiče, přihlašte prosím Vaše dítě ke stravování ve školní jídelně.

Více informací ZDE

Pozn. Pro snazší orientaci ve školním systému stravování jsme se rozhodli, že budeme odebírat stravu pro Lesní mateřskou školu Envíček až po informativní schůzce v pondělí 31. 8. 2020. Během tohoto setkání Vám zodpovíme všechny dotazy tak, abychom bez zbytečných obav zahájili chod LMŠ. Tímto bych Vás chtěla poprosit, aby měly děti v úterý a ve středu vlastní svačinku.

- V případě, že jste se již přihlásili ke stravě 1. 9. 2020 - odhlašte stravu do 2. 9. 2020 (v úterý a ve středu nebude zajištěn dovoz do LMŠ).
- Pokud se nemůžete zúčastnit pondělního setkání, domluvíme se individuálně.

Informační setkání s rodiči

Rádi bychom Vás pozvali na první třídní schůzku Lesní mateřské školy Envíček, která se bude konat v pondělí 31. 8. 2020 v naší jurtě v 16:30.

Dozvíte se důležité informace o provozu i programu LMŠ. Seznámíte se s prostředím školy a pedagogickými pracovníky.

Nezapomeňte si propisku a papír na Vaše poznámky.

Těšíme se na společné setkání. 

Příjezdová cesta

Dokončujeme příjezdovou cestu, kterou se pohodlně dostanete do areálu LMŠ, LK a Arpithy. 

ZKUSTE TO VE TMĚ!

Jedinečná akce v rámci Solidárního projektu spolku Envik, na které si na vlastní kůži na různých úkolech vyzkoušíte, jaké to je být chvíli bez pomoci zraku. 

Zajímá Vás, jak asi vnímají svět okolo sebe nevidomí? Co vlastně "vidí", jak se pohybují ve venkovním prostředí, jaké pomůcky jim pomáhají a jak jim můžete pomoci Vy? Přijďte a zkuste to ve tmě. 

Máme pro Vás připraveno spoustu zajímavých úkolů a informací.

Akce je určena pro celou rodinu. Pro děti je vše připraveno formou soutěží a her. Pitný režim (pivo, Kofola, voda) zajištěn. Možnost opéci si vlastní špekáčky či cokoli jiného.

Z hygienických důvodů si prosím doneste vlastní šátek nebo škrabošku na oči.

Kdy: 30. 8. 2020 od 15 hodin

Kde: u koní v Podolí u Brna v areálu Na kopci (GPS: 49.1964822N, 16.7247439E)
Autem na parkoviště u Zukalova mlýna v Podolí, odkud Vás již navedou směrovky na místo konání. 

Pěšky ze zastávky Mariánské údolí (autobus č. 55), hezká procházka lesem do Podolí k Zukalovu mlýnu, odkud Vás již povedou směrovky. 
Pěšky ze zastávky Podolí Líšeňská (autobus č. 151) k Zukalovu mlýnu, kde jsou již umístěny ukazatele na místo akce.

Máme postavenu první jurtu.

Fotky zde


Ve čtvrtek 16.7.2020 proběhl první z Dnů otevřených dveří současně s besedou organizovanou spolkem ENVIK - na téma Ze života nevidomých. Přednášel Pepa Konečný, který se jako člověk z řad zrakově postižených věnuje tématu - Odstraňování překážek ze života nevidomých. Navíc si děti i dospělí vyzkoušeli spoustu pomůcek pro praktický život ve světě nevidomých.


Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří.

V Pátek 26.6.2020 proběhlo setkání s několika rodiči a dětmi, kteří využili příležitosti zažít táborák v dešti.
:-) a bylo to fajn, oheň na vodě se vydařil.


Dne 11.6.2020 ENVIK z.s. obdržel rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje o žádosti ve věci zápisu Mateřské školy, jejíž činnost bude vykonávat právnická osoba s názvem Lesní mateřská škola Envíček do rejstříku škol a školských zařízení vyhovět. S účinností od 1. 9. 2020

Dne 4.7.2020 jsme obdrželi rozhodnutí MŠMT ze dne 23.6.2020 o zápisu Lesní mateřské školy Envíček do rejsříku školských právnických osob, a to s účinností od 1.9.2020


Informace k postupu prací - budování zázemí LMŠ Envíček

S původními plány a termíny zamávala příroda. Několikrát jsme měnili termíny montáží jurty.
Místo, kde budeme stavět jurtu bylo do dnešního dne - pondělí 6.7.2020 plné jelete nachového, který čekal na sklizeň.
Posunem prací v kalendáři se změnila situace i u všech montážních skupin a dodavatele jurty. Proto jsme museli přeskládali postup prací a realizací a i akcí na pozemku.

Máme připravenu kompletní podlahu