V případě zájmu o tábor vyplňte prosím následující formulář. V nejbližším možném termínu Vás budeme kontaktovat.

Vyberte tábor/y, o které máte zájem
 
 
 
 
 
Jméno a příjmení dítěte
Datum narození dítěte
Bydliště
Má vaše dítě zkušenost s MŠ
 
 
E-mail zákonného zástupce
Telefon zákonného zástupce
Zdravotní omezení, diety apod
Jiné pozn., dotazy
Vaše osobní údaje zpracováváme dle GDPR.
 
             
 
 
 
 

Cena: 2 100 Kč   Vždy pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod

přihlášky zde: https://www.arpitha.cz/primestaky-3/envickovy-tabory-pro-nejmensi/

Tábory probíhají v rámci areálu Lesní mateřské školy Envíček v Podolí u Brna. Jsou určeny pro děti od 3 (2,5) do 7 let. Po domluvě lze přibrat i staršího sourozence max. do 10 let.

V ceně tábora je celodenní pitný režim a oběd, který dovážíme ze školní jídelny Novolíšeňská. Dopolední i odpolední svačiny si děti nosí z domu.

Tábory vedeme v duchu lesní pedagogiky. Děti jsou stále venku a pro všechny činnosti využíváme okolní krásné prostředí. Venku s ohledem na počasí také jíme a tvoříme. V případě nepříznivého počasí slouží jako zázemí krásná vybavená mongolská jurta. V rámci volnočasového areálu mají děti možnost poznat koně, krávy, osly, kozy i slepičky.  Vodění na koních je alespoň 1x během tábora.

Každý týden máme jedno nosné téma, které děti naučí něco nového a v rámci tohoto tématu probíhá také celotáborová hra. Každý týden cvičíme, zpíváme písničky a učíme se básničky, tvoříme, hrajeme hry, chodíme na procházky do okolí i výlety. Na konci každého turnusu pořádáme na základě zájmu rodičů rozlučkový táborák.

Režim dne 8 - 16 hodin

8:00 – 9:00 h – předávání dětí9
:00 – 10:00 h – ranní kruh, rozcvička10
:00 – 12:00 h – dopolední program venku mimo areál (s ohledem na počasí)
12:00 – 12:30 – oběd12
:30 – 13:30 – čtení, odpolední klid13
:30 – 15:30 – odpolední program venku v areálu (s ohledem na počasí)
15:30 - 16:00 - vyzvedávání dětÍ

11. - 15.7.2022
Rákosníček a hvězdy

Rákosníčka všichni znáte a víte, že je to vynalézavý skřítek, který vyřeší každý zapeklitý problém. S Envíčkem jsou kamarádi a v létě se vždycky navštěvují. Rákosníček jemu a dětem ukáže, co všechno se naučil při svých toulkách po obloze. Budeme si povídat o souhvězdích a vesmíru a v rámci celotáborové hry nás čeká cesta po obloze. Rádi bychom také navštívili Hvězdárnu a planetárium v Brně.

18. - 22.7.2022Ztracené
korálky

Envíčkovi se v lese poztrácely dřevěné korálky. Pomůžeme mu je společně najít a při tom určitě zažijeme spoustu dobrodružství. Budeme si muset zahrát tak trochu na detektivy, protože některé korálky si už odnesly do svých pelíšků lesní zvířátka nebo je spláchl letní déšť a my je musíme vystopovat. Nalezené korálky si potom pěkně vyzdobíme a uděláme si z nich ozdoby.

25. - 29.7.2022Envíček
a Medovníček

Že neznáte Medovníčka? To je taky Envíčkův kamarád, kterého vytvořil spisovatel Jan Lebeda. Stará se o zvířátka a hlavně o včeličky a rád by s nimi děti seznámil. Jejich životní cyklus je totiž moc zajímavý a můžeme se toho od nich hodně naučit. Zajedem si taky na výlet do rodinného včelařství v Brně.

15. - 19.8.2022Křemílek
a Vochomůrka poznávají kytičky

V tomto týdnu se děti mimo jiné seznámí s léčivými rostlinami a naučí se poznávat květiny rostoucí na přilehlých loukách a v okolí lesa. Křemílek a Vochomůrka mají z pařezové chaloupy spoustu zkušeností s různými druhy rostlin, ale občas si úplně nevědí rady, jako třeba s Diviznou, která jim vyrostla na zahrádce. Ještě, že budou mít na pomoc děti, které jim pomohou odhalit, co kolem roste a společně si vytvoří herbář rostlin.

16. - 20. 8. 2021Envíček
a Rychlá Veverka

Rychlá Veverka je indián z pera Brněnského spisovatele Pavla Čecha, se kterým naše školka spolupracuje. Je čestný a statečný jako každý správný indián. Budeme taky takoví? Vyrobíme si indiánské čelenky, naučíme se stopovat, plazit, vyzkoušíme si střelbu z luku i rozdělat oheň. Každá nová dovednost nás posune bliže k získání pokladu.

22. - 26.8.2022Dobrodružství
s lesními zvířátky

Jaká zvířátka najdete v lese? Envíček Vás seznámí se zvířaty, která u nás žijí. Jak vypadají, jaké vydávají zvuky, jak vypadají jejich stopy, co jedí, kde bydlí, jak je chránit? To všechno se na táboře dozvíme a užijeme si spousty legrace.